Pola Nadziei 2017

Pola Nadziei to kampania zbierania funduszy na rzecz opieki dla osób terminalnie chorych, którą 16 lat temu zapoczątkowało Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. św. Łazarza” w Krakowie.

W Szczecinku organizuje ją po raz dziewiąty Stowarzyszenie Hospicjum Domowe im. Św. Franciszka z Asyżu we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej. W tym roku w akcji organizowanej w samym tylko Szczecinku weźmie udział  197 wolontariuszy, uczniów szczecineckich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, oraz osób dorosłych reprezentujących lokalne organizacje, placówki pomocowe. Akcję wspierają między innymi harcerze i zuchy z 13 Czarnego Szczepu, wychowawcy i dzieci ze świetlic środowiskowych, Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych, OGR TADMED, lokalni przedsiębiorcy i instytucje. W Szczecinku do akcji włączyły się też  jak co roku szkoły podstawowe.

Kwestarzy z żonkilami będzie można spotkać na ulicach Szczecinka w sobotę 22 kwietnia pomiędzy 1000 a 1500.

W tym samym czasie w Parku Miejskim przy muszli koncertowej odbędzie się Piknik Rodzinny, którego głównym organizatorem jest młodzież i grono pedagogiczne Zespołu Szkół nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej przy wsparciu SAPiK Szczecinek. Organizatorzy szykują  moc różnorodnych atrakcji dla całych rodzin. W trakcie pikniku będziemy mogli oglądać występy nie tylko lokalnych wykonawców, skorzystać z różnorodnych warsztatów, pobawić się z animatorami zabaw, spotkać youtuberów, zrobić żonkilowe zdjęcie, zakupić rękodzieło lub wyroby gastronomiczne. Wszystkie pieniądze uzyskane podczas tego dnia będą przeznaczone na wyposażenie hospicjum.

Pola Nadziei od 2009 roku integrują współpracę mieszkańców i wielu organizacji, instytucji, przedsiębiorców, którzy swoją pracą, wkładem usługowym czy rzeczowym wspierają tę bardzo potrzebną w naszym środowisku inicjatywę. Do tej pory podczas lokalnych Pól Nadziei udało się łącznie pozyskać ok. 155 000 zł i rokrocznie pozyskać dla idei hospicyjnej 150 – 300 młodych wolontariuszy.

Szczecinecka kwesta Pola Nadziei to zadanie współfinansowane ze środków Miasta Szczecinek.