94 712 79 00
664 485 242

Pacjenci z Hospicjum im. Św. Franciszka z Asyżu w Szczecinku otrzymali prezenty od Fundacji Biedronki

Czternastu mieszkańców naszego ośrodka dostało świąteczne paczki od Fundacji Biedronki. Do programu „Radosne Święta z Fundacją Biedronki” zakwalifikowało się łącznie blisko 370 placówek, w tym nasza. Przebywa w nich ponad 30 000 podopiecznych. Wartość ufundowanych prezentów, które zawierają słodycze i kosmetyki, sięga 1,2 mln zł.

 

Fundacja Biedronki pomaga osobom starszym, a dla nich święta to szczególnie trudny czas, który przypomina o braku bliskich osób, samotności i trudach dnia codziennego. Z tego powodu Fundacja kolejny raz przekazała seniorom upominki. W skład wysłanych paczek weszły: m.in. śliwki w czekoladzie, pierniki, chałwa, ciastka, herbata oraz kosmetyki – szampon i żel pod prysznic.

Po raz kolejny  nasze Hospicjum otrzymało pomoc od Fundacji Biedronki w postaci słodyczy i kosmetyków dla naszych pacjentów. Dzięki organizatorom projektu mogliśmy umilić święta osobom ciężko chorym, które musiały w tym szczególnym okresie przebywać w naszym ośrodku.

Program „Radosne Święta z Fundacją Biedronki” przeznaczony jest dla podmiotów sprawujących opiekę głównie nad seniorami, którym Fundacja Biedronki wysłała im bożonarodzeniowe prezenty. Do projektu zakwalifikowały się ośrodki z całego kraju, jednak najwięcej instytucji, które otrzymały paczki, znajduje się w województwie śląskim (19%).  Z naszego województwa do programu dostało się 11 jednostek. Największy procent uczestników projektu stanowią Domy Pomocy Społecznej (54%), drugie miejsce pod tym względem zajmują Zakłady Opiekuńczo-Lecznicze (16%). Paczki dla seniorów trafiły również do mieszkańców hospicjów i schronisk dla bezdomnych.

 

 

O naszym Hospicjum

Hospicjum im. Św. Franciszka z Asyżu w Szczecinku prowadzi swoją działalność od 01.07.2018 roku. Piętnaście łóżek jest przeznaczonych dla osób paliatywnych w terminalnym okresie choroby. Leczenie i opiekę sprawuje zespół pracowników w skład  którego wchodzą lekarze, pielęgniarki, opiekunki medyczne, psycholodzy, fizjoterapeuta, ks. kapelan i personel pomocniczy. Obejmujemy kompleksową troską pacjenta i jego rodzinę. Pobyt w Hospicjum jest bezpłatny dla ubezpieczonych w NFZ.

O Fundacji Biedronki

Fundacja Biedronki została powołana w kwietniu 2020 roku. Fundacja podejmuje inicjatywy na rzecz przeciwdziałania ubóstwu, niedożywieniu, samotności i wykluczeniu społecznemu osób starszych. W 2022 uruchomiła program „Danie Wspólnych Chwil”, realizowany wspólnie z 90 Kołami Gospodyń Wiejskich, które przygotowują posiłki dla samotnych seniorów. Rozwija w partnerstwie z innymi organizacjami pomocowymi programy takie jak „Na codzienne zakupy” czy „Karta dobra”, w których potrzebujące osoby starsze otrzymują przedpłaconą kartę na zakupy do sklepów Biedronka. Fundacja reaguje również na sytuacje kryzysowe – prowadziła m.in. projekt pomocy w czasie pandemii i trzy programy na rzecz Ukrainy. Na programy społeczne przeznaczyła blisko 100 mln złotych (status na grudzień 2022).

Kontakt do Hospicjum:

info@hospicjumszczecinek.com.pl

Kontakt dla mediów do Fundacji Biedronki:

media@fundacjabiedronki.pl

 

 

 

Przekaż darowiznę
Konto bankowe 48 89 35 0009 1300 3704 2000 0010
KRS 0000270209